Dyniowy zawrót głowy

28 października Biedronkom przez cały dzień towarzyszył "Dyniowy zawrót głowy ". Zajęcia marki Sensoplastyka® oraz Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™ przygotowują przestrzeń pobudzającą do twórczego myślenia oraz doskonalą motorykę małą i dużą. Moc barw, faktur, zapachów, a nawet smaków towarzysząca nam podczas zajęć sprawiła dzieciom wielką radość, wyzwoliła w nich niczym nieograniczoną kreatywność i chęć poznawania otaczającego świata wszelkimi zmysłami.

Tego dnia dzieci miały ręce "pełne roboty" :

-wyciągały pestki dyni, po to, by później wysuszone trafiły do naszych karmników dla ptaków,

-wydrążały, kroiły, tarkowały, smakowały

-ćwiczyły równowagę ( by utrzymać się na nóżkach na dyniowym podłożu )

-piekły ( i zajadały) pyszne, zdrowe babeczki dyniowe

-bawiły się dynioliną (ugotowana dynia + mąka ziemniaczana)

- a także wykorzystały pestki do nauki matematyki

Pani Ola i Pani Kasia :)

Po więcej zdjęć zapraszamy na profil naszego przedszkola i żłobka na portalu społecznościowym Facebook.