Dyniowy zawrót głowy

28 października Biedronkom przez cały dzień towarzyszył "Dyniowy zawrót głowy ". Zajęcia marki Sensoplastyka® oraz Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™ przygotowują przestrzeń pobudzającą do twórczego myślenia oraz doskonalą motorykę małą i dużą. Moc barw, faktur, zapachów, a nawet smaków towarzysząca nam podczas zajęć sprawiła dzieciom wielką radość, wyzwoliła w nich niczym nieograniczoną kreatywność i chęć poznawania otaczającego świata wszelkimi zmysłami.

Stopa za stopą

Prosto, w prawo, w lewo, slalomem, zygzakiem, na rękach, na nogach.

Tak dzisiejszym popołudniem poruszały się Biedronki - ćwiczyliśmy koordynację ruchową, koncentrację uwagi i równowagę. :)

Literkowy zawrót głowy

Nasze Biedronki bardzo lubią zabawy z literami. Dziś utrwaliliśmy ich zapis graficzny wykorzystując kolorowe klocki.

Doskonaliliśmy percepcję wzrokową, inteligencję przestrzenną i motorykę małą. ABC :)

"Zakodowane kubeczki"

"Zakodowane kubeczki" czyli zabawy rozwijające percepcję wzrokową, umiejętność koncentracji uwagi i odwzorowywania ustawienia kubeczków.

To było zadanie, z którym nasze Biedronki spotkały się pierwszy raz w tym roku szkolnym, ale na pewno nie ostatni. :)

Kodowanie na dywanie

Biedronki zaczynają przygodę z kodowaniem. Bawiliśmy się dziś w rozpoznawanie i nazywanie obrazków na krążkach, dzielenie ich nazw na sylaby, wysłuchiwanie głosek w nagłosie, klasyfikowanie wg pór roku i wreszcie poruszaliśmy się w przestrzeni maty, stosując do określania położenia odpowiednie kolory i cyfry.

Było super! :) ;)

Jesienne zabawy Biedronek

Jesienne zabawy u Biedronek to:

* klasyfikowanie i tworzenie zbiorów

* przeliczanie

* porównywanie liczebności zbiorów

* dopasowywanie warzyw do pojemników,

* rozpoznawanie cyfr, a do tego trening języka ukraińskiego. :)