5-latki w "Krainie Liczb"

Czy matematyka musi być nudna i trudna? Absolutnie nie, pod warunkiem, że wykorzystujemy sprawdzoną metodę pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, którą jest nauka poprzez zabawę.

Innowacja „Podróż do Krainy Liczb” oparta jest na koncepcji niemieckich pasjonatów. Powstała jako odzew na pojawiające się u dzieci zainteresowanie liczbami i figurami geometrycznymi. Ma na celu pomoc dzieciom w ustrukturyzowaniu i zrozumieniu liczb od 1 do 10, jako podstawy zrozumienia całej matematyki. Podczas zajęć u dzieci rozwijane będzie również poczucie własnej wartości, zdolność koncentracji uwagi. Zabawy w Krainie Liczb to korelacja zajęć matematycznych, językowych, muzycznych, plastycznych, ruchowych, a nawet przyrodniczych. Dziś przenieśliśmy się do ogrodu Jedynki, gdzie poznaliśmy jej przygodę z Żadnorożcem, któremu skradziony został róg. A to wszystko za sprawą podstępnego Psotnika Przewrotnika, który miesza wszystko w Świecie Liczb. ???? Były tańce, gimnastyka, zabawy rozwijające koncentrację uwagi i spostrzegawczość, celność rzutu, przeliczanie, rozpoznawanie zapisu graficznego liczb na drodze liczbowej i nazywanie ich, tworzenie ogrodów, a co za tym idzie - współpraca w zespole, ćwiczenia rytmiczne, słuchanie opowiadania i rozmowa na jego temat, a na koniec pastelowe "Jedynkowe jednorożce". To był super dzień ! Czas na zabawę upłynął tak szybko, że ledwo zaczęliśmy, a już przyjechało drugie śniadanie!

A.Bireta